Porady: Jak dbać o złotą biżuterię? 0
Porady: Jak dbać o złotą biżuterię?

Jak dbać o złotą biżuterię?

 

Jak dbać o złotą biżuterię? Jak ją czyścić, by służyła nam przez wiele lat? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na zachowanie Waszych ulubionych pierścionków, naszyjników i bransoletek w nienaruszonym stanie.

Złota biżuteria z upływem czasu niszczy się i traci swój kolor. Na szczęście możemy temu zaradzić! 

 

1) Nie zapominaj o pielęgnacji!

Biżuterię należy co pewien czas myć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń lub specjalnego środka, a następnie osuszyć i wypolerować do połysku miękką tkaniną.

 

2) Unikaj zbyt częstego kontaktu z wodą!

Aby cieszyć się piękną biżuterią przez wiele lat, należy unikać jej nadmiernego kontaktu z wodą. Obowiązkowo powinniśmy zdejmować pierścionki czy bransoletki przed zmywaniem naczyń, a także przed kąpielą.

 

3) Chroń biżuterię przez związkami chemicznymi!

Wpływ kosmetyków i detergentów na naszą biżuterię jest bardzo duży. W trakcie noszenia bransoletek czy naszyjników zbierają się na nich kremy, perfumy i inne używane przez nas kosmetyki. Substancje te odkładają się na powierzchni i w zakamarkach, co powoduje, że biżuteria stanie się mniej błyszcząca i straci swój unikalny kolor.

 

4) Odpowiednio przechowuj!

Nawet w przypadku, gdy nosimy ulubione pierścionki bardzo często, należy pamiętać o odpowiednim ich przechowywaniu. Złote wyroby powinny być szczelnie przechowywane w osobnych pojemnikach, najlepiej zawinięte w miękką szmatkę, dzięki czemu nie zakurzą się, ani nie uszkodzą.

 

5) Nie śpij, ani nie uprawiaj sportów w biżuterii!

Zdejmuj biżuterię, gdy zamierzasz uprawiać sport, wykonywać prace domowe czy pracę  fizyczną. W tej sposób unikniesz wielu uszkodzeń mechanicznych takich jak zerwanie, zarysowanie i wypadanie kamieni. Podobnie podczas snu biżuteria narażana jest na zarysowania i zgniecenia – w szczególności łańcuszki i kolczyki, które w bardzo łatwy sposób mogą się zahaczyć i ulec zniszczeniu.

 

Komentarze do wpisu (0)

Odbierz 100 zł na zakupy w HOSA
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl