Jak wybrać rozmiar pierścionka?

 

Jak wybrać rozmiar pierścionka?

Nieznajomość rozmiaru palca, a co za tym idzie pierścionka często bywa przeszkodą w realizacji zakupu w sklepie internetowym, a także w przypadku pierścionka zaręczynowego. W tym artykule podpowiemy jak na kilka sposobów najłatwiej i najskuteczniej przebrnąć przez te przeszkody.

 

 

Mierzenie na dwa sposoby:

Do określenia rozmiaru pierścionka, który chcemy zakupić drogą online możemy podejść w dwojaki sposób:

- mierząc palec, na którym pierścionek ma być noszony

- mierząc inny, pasujący pierścionek

 

 

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając pierścionek na samym początku należy zwrócić uwagę na którym palcu ma być noszony? Należy mieć na uwadze to, że każdy rozmiar jest zaledwie o 0,33 mm większy od poprzedniego, więc ważny jest aby pomiar był możliwie najbardziej dokładny. Pierścionek nie może być ani za luźny, ani zbyt ciasny. Powinien przejść po palcu napotykając lekki opór w kostce, a następnie swobodnie spocząć u jego nasady. 

Na komfort i prezencję noszonego pierścionka wpływ ma także jego szerokość. W przypadku szerszych obrączek zaleca się wybór większego rozmiaru, gdyż mogą obcierać palec przy zakładaniu oraz powodować większy ucisk, zwłaszcza w cieplejsze dni. Palce ze względu na tendencje do lekkich wahań w w ich wielkości należy mierzyć najlepiej w środku lub pod koniec dnia oraz w czasie, gdy nie jest ani za zimno (palce się mogą skurczyć), ani za gorąco, gdyż mogą być opuchnięte.

 

Sposoby mierzenia:

Palec

- przy pomocy miary krawieckiej/ tasiemki/ sznurka (metoda nie polecana do mierzenia pierścionka)

Miarę lub inną taśmę należy owinąć wokół palca, tak aby przylegała ale bez uciskania, a następnie odczytać wynik i porównać go z wartością obwodów wewnętrznych pierścionka w tabeli. 

Pierścionek

- przy pomocy suwmiarki (metoda nie polecana do mierzenia palca)

Mierzymy wewnętrzną średnicę pierścionka i porównujemy z wartością średnicy pierścionka w tabeli.

 

Tabela rozmiarów

 

Znasz już rozmiar swojego palca? Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą szeroką ofertą pierścionków na stronie: https://hosa.com.pl/pl/c/Pierscionki/100

Znajdziesz tu modele na każdą okazję, takie jak pierścionki zaręczynoweretro czy też z brylantami. Większość z nich występuje także w dużych rozmiarach (do 31 rozmiaru).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl